ŠEŠTADIENIS, Liepos 20, 2024        Jūsų IP adresas44.213.60.33        SMS pramogosSMS pramogos
elektroninis paštas failų talpykla
Televizija Internetas Fiksuotas ryšys
Skaitmeninė TVKabelinė TVRegioninė TVIšmanioji TVKontaktai

Ką reiškia užrašas DVB-C?

Angl. "Digital Video Broadcasting for Cable" - skaitmeninio vaizdo transliavimas kabeliniais tinklais. Skaitmeniniai televizoriai su integruotais skaitmeniniais imtuvais turi būti pritaikyti priimti DVB-C signalą, priešingu atveju savo televizoriuje skaitmeninės TV Jūs nematysite. Parduotuvių vitrinose dažnai galime pamatyti DVB-T skaitmeninius televizorius, kurie yra skirti žiūrėti oru transliuojamą skaitmeninę televiziją, todėl kabelinės televizijos tinklams tokie televizoriai NETINKA!
Būkite atidūs pirkdami naują televizorių!

Kodėl kanalus Jūs transliuojate MPEG-2, o ne MPEG-4 standartu?

Dvi pagrindinės priežastys:

 • Aktualiausias klausimas paslaugos gavėjui - paslaugos gavimo priemonės ar priemonių kaina. Kai tai yra skaitmeninė TV - tai skaitmeninio imtuvo (angl. "set-top-box") kaina. MPEG-4 standarto skaitmeniniai imtuvai yra brangesni už MPEG-2 standarto imtuvus, dėl to pirmiausia nukenčia paslaugos gavėjas.
 • Kokybė. Tiek MPEG-2, tiek MPEG-4 - tai standartai, kurie glaudindami skaitmeninę informaciją, gadina vaizdą. Paprasčiau tariant, MPEG-4 standartas nuo MPEG-2 standarto, iš esmės, skiriasi glaudinimo algoritmais, t.y. MPEG-4 standartu transliuojama programa naudoja mažesnius duomenų srautus. O tai aktualu tiekėjams, kurie skaitmeninės TV paslaugas teikia oru, t.y. DVB-T standartu, kadangi perduodant signalą oru yra riboti techniniai resursai (dažniai). Kabelinėms TV, turinčioms atskirą savo tinklą, šis klausimas nėra aktualus. Besiremiant marketinginiais sumetimais teigiama, jog geresnis yra MPEG-4 standartas. Tačiau šiuo klausimu vyksta daug diskusijų. Mažiau suglaudinta informacija paslaugos vartotojui sukuria mažiau vizualinių „iliuzijų“, todėl galima teigti, jog MPEG-2 kokybė yra geresnė nei MPEG-4.

Kada skaitmeninė televizija pakeis analoginę?

Visiško analoginės TV išjungimo datos pasakyti niekas nedrįsta ir negali. Tačiau anot RRT, kur „Klausimų ir atsakymų“ skyriuje (spausti čia) yra toks sakinys apytiksliai apibrėžiantis šią datą (citata): „2012-aisiais turėtų būti pradėtas laipsniškas analoginės antžeminės televizijos perjungimas į skaitmeninę TV. Iki tol Lietuvoje veiks ir analoginė, ir skaitmeninė televizija“.

Ar tiesa, kad skaitmeninis imtuvas prisimena pasirinktą kiekvieno kanalo garso takelį?

Taip, tačiau perprogramavus imtuvą reikia iš naujo kiekvienam kanalui išsirinkti mėgiamą garso takelį.

Kaip perprogramuoti skaitmeninės TV kanalus?

Trumpas universalus kanalų sąrašo atnaujinimo aprašymas visų gamintojų korektiškai veikiantiems imtuvams:

 1. Pirmiausia visus kanalus reikia ištrinti (išvalyti kanalų atmintį skaitmeniniame imtuve);
 2. Suprogramuoti kanalus iš naujo.


Norint atnaujinti kanalų sąrašą, patariame naudoti „Rankinės paieškos“ funkciją.
Nustatome tokius parametrus:

 • Pradinį dažnį 306 MHz (arba 306000 kHz);
 • Simbolių greitį 6875 ksps (arba 6.875 Msps);
 • Moduliaciją 64 QAM;
 • Įjungti tinklo paiešką (angl. „Network search“).


Spausti „OK“. Štai ir viskas. Tokių būdu kanalai suieškomi akimirksniu.

Žemiau pateikta „GlobalTeq“ GCR300CX modelio išsami kanalų sąrašo atnaujinimo instrukcija.

PASTABA:
Visos žemiau aprašytos operacijos atliekamos distancinio valdymo (toliau- DV) pulteliu, jį nukreipus į skaitmeninį imtuvą:1. Kaip ištrinti kanalus?
DV pultelyje spaudžiame „MENIU“ mygtuką. TV ekrane atvaizduotame „Pagrindiniame meniu“ DV pultelio rodyklėlių pagalba (pavaizduotos dešinėje esančiame paveikslėlyje) pažymime „Kanalų redagavimas“ ir spaudžiame mygtuką „OK“ (DV pulteliu surenkame slaptažodį 0000 (keturi nuliai)):Patenkame į meniu „Kanalų redagavimas“:DV pultelio rodyklėlių pagalba pasirenkame meniu „Ištrinti“ ir spaudžiame mygtuką „OK“. Po to, DV pultelyje spaudžiame rodyklėlę į dešinę. Aktyvuojamas visų kanalų ištrynimo režimas. Tuomet paeiliui du kartus spaudžiame mygtuką „OK“.

Tam, kad grįžti vėl į „Pagrindinį meniu“, spaudžiame keliskart mygtuką „EXIT“.

2. Kaip suprogramuoti kanalus iš naujo?

Pagrindiniame meniu pasirenkame „Nustatymas“ ir spaudžiame „OK“, po to pasirenkame „Linear scan“ ir vėl spaudžiame „OK“.

Pasirodžiusioje lentelėje DV pultelio pagalba, naudodami minėtas rodyklėles ir skaičius, suvedame tokius duomenis:

 • Pradinį dažnį 306000;
 • Galutinį dažnį 450000;
 • Simbolių greitį 6875;
 • Moduliaciją 64 QAM;
 • Žingsnį 8 MHz.


Mygtuko „žemyn“ pagalba pažymime pačią apatinę esamo meniu poziciją „Ieškoti“ ir spaudžiame „OK“.

Vyksta kanalų paieška...

Pasibaigus paieškai, spaudinėjame „EXIT“ mygtuką, kol išvysime bet kurį kanalą per visą TV ekraną.

Iškilus papildomiems klausimams prašome kreiptis ČIA.

Kodėl kai kuriuose kanaluose nėra garso?

Kai kurie kanalai transliuotojų skaitmeniniame formate yra transliuojami tik vienu pvz. „kairiuoju“ kanalu (angl. „L“ - „Left“ - kairysis kanalas). Todėl tam, kad atsirastų garsas, skaitmeninio imtuvo distancinio valdymo pultelyje reikia nuspausti „audio“ mygtuką ir pasirinkti kitą garso takelį arba to takelio kairįjį ar dešinįjį kanalą.

Kodėl nerodo atsiradusių naujų kanalų?

Jeigu skaitmeninės TV arba retransliuojamos skaitmeninės radijo kanalų sąraše pastebėjote pasikeitimų, reikia skaitmeninį imtuvą perprogramuoti. Kai kurie skaitmeniniai imtuvai kanalų sąrašą atnaujina automatiškai.
Išsamias perprogramavimo instrukcijas galite rasti paspaudę ČIA.

Ką daryti, jeigu turiu DVB-C skaitmeninį televizorių ir noriu žiūrėti koduotus kanalus?

Tarkime jūs tikrai turite DVB-C (ne DVB-T) standartą palaikantį skaitmeninį televizorių. Pirmiausia jums dar reikėtų išsiaiškinti, ar tas televizorius turi integruotą Conax7 kodavimo sistemos CAM modulį ar ne. Dažniausiai būna taip, kad skaitmeniniame televizoriuje yra tik tuščias lizdas tam moduliui įdėti. Tuomet, jums dar reikalingas kodavimo sistemos modulis, dažnai vadinamas CAM moduliu (į kurį jau galima įkišti kodavimo kortelę). Skaitmeninio imtuvo ir CAM modulių kaina yra panaši. CAM - angl. „Conditional Access Module“ - sąlyginės prieigos modulis.

Kuriuos skaitmeninės TV kanalus vis dar matys analoginės TV abonentai po to, kai skaitmeninės TV kanalai bus užkoduoti?

Praktiškai tuos pačius kanalus, kaip ir analoginėje TV. Pavyzdžiui, jeigu abonentas bute turi 2-3 televizorius, ir tik vieną skaitmeninį, tuomet viename jis matys apie 40 nekoduotų skaitmeninių kanalų, o kituose galės ir toliau žiūrėti analoginę TV už tą patį vieną analoginės TV abonentinį mokestį.


Paslaugų tipines sutartis, jų priedus ir taisykles sukeltas į ZIP formato archyvą galite parsisiųsti nuspaudę ...ČIA...
Klientų privatumo politika ...ČIA...

Apie   |   Skaitmeninė TV   |   Regioninė TV   |   Internetas   |   IP televizija   |   Fiksuotas ryšys   |   Kontaktai

Valid CSS!

  Web, reklamos sprendimai: „Reklamos idėjų bankas“